دسته‌بندی نشده

معرفی کتاب دیزی دارکر جدیدترین نوشته آلیس فینی

معرفی کتاب دیزی دارکر

نویسنده کتاب پرفروش نیویورک تایمز قیچی کاغذ قیچی، با یک راز داخل اتاق قفل شده، باز گشته است. دیزی دارکر از آخرین نوشته‌های آلیس فینی است که مانند دیگر آثار این نویسنده در لیست پرفروش ترین‌های نیویورک تایمز قرار دارد. در این پست به معرفی کتاب دیزی دارکر نوشته‌ی آلیس فینی می‌پردازیم. اگر قصد خرید کتاب دیزی دارکر را دارید پس در ادامه با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • ژانر و موضوع کتاب دیزی دارکر
 • نقد و داستان کتاب دیزی دارکر
 • نویسنده کتاب
 • متن کتاب دیزی دارکر
 • بهترین ترجمه کتاب دیزی دارکر
 • نظر منتقدین
 • سخن پایانی

ژانر و موضوع کتاب دیزی دارکر

ژانر کتاب دیزی دارکر جنایی، معمایی و رازآلود است که ذهن شما را به بازی خواهد گرفت هر لحظه به یک نفر شک خواهید کرد و آخر کتاب شوکه خواهید شد. موضوع کتاب دیزی دارکر درباره خانواده‌ای است که چشم دیدن همدیگر را ندارند اما تصمیم می‌گیرند برای آخرین تولد مادربزرگ شان دور هم جمع شوند و جشن بگیرند. اما همه چیز به میل آنها پیش نمی‌رود، جسد مادربزرگ بعد از تقسیم ارث به طور ناگهانی داخل خانه پیدا می‌شود. خانواده دیزی دارکر با یک قاتل داخل قلعه گیر افتاده‌اند و تمام راه‌های خروج از قلعه بسته شده است.

نقد و بررسی و داستان کتاب دیزی دارکر

«من با قلب شکسته به دنیا آمدم» جمله‌ای است که شخصیت اصلی داستان و راوی این معمای قتل، داستان خود را با آن آغاز می‌کند. اکنون پس از سال‌ها دوری از یکدیگر، تمام خانواده دیزی دارکر برای جشن تولد 80 سالگی مادربزرگ (نانا) در خانه ویران شده او در یک جزیره جزر و مدی کوچک گرد هم می‌آیند. نانا نویسنده‌ای برای کودکان است که چندین دهه پیش با کتابی به نام راز کوچک دیزی دارکر به ثروت زیادی دست یافته است. هر یک از خانواده ها رازهایی را در خود دارند و هنگامی که جزر و مد فرا می‌رسد، ارتباط آنها به مدت هشت ساعت از جهان قطع می شوند.  نانا در جشن تولدش وصیت‌نامه خود را می‌خواند اما دیری نمی‌گذرد  که در نیمه شب، با طوفان شدید، نانا مرده پیدا می‌شود. و یک ساعت بعد، یکی از اعضای خانواده به دنبال او می رود. در این جزیره دور افتاده شخصی یکی پس از دیگری آن‌ها را می‌کشد. اعضای خانواده قبل از اینکه آب دریا پایین برود و همه چیز آشکار شود، باید باهم هم راز قتل‌ها و هم رازهای گذشته را کشف کنند.

به دام افتاده در جزیره ای که در آن شخصی یکی یکی آنها را می‌کشد، افراد خانه باید قبل از اینکه جزر و مد از بین برود و همه چیز فاش شود، راز کنونی و همچنین اسرار گذشته خود را مرور کنند. رازهای خانوادگی دیزی دارکوب و پیچ وتاب های تکان دهنده آلیس فینی خوانندگان را شگفت زده خواهد کرد. اگر به ژانر جنایی علاقه دارید این همان کتابی است که شما به دنبال آن بودید.

متن کتاب دیزی دارکر

در متن کتاب دیزی دارکر آمده است:

هیچکس نمیخواست من زنده بمونم. اولین روزی که به این دنیا اومدم همون روزی بود که برای اولین بار مردم. من به صورت برعکس در رحم مادرم بودم و دکتر موقع زایمان به پدرم گفته بود باید بین من و مادرم یکی را انتخاب کند چون فقط یکیمون میتونه نجات پیدا کنه. پدرم خیلی زود مادرم رو انتخاب کرده بود ولی من هم به طرز عجیبی زنده موندم! همه خوشحال بودن جز مادرم. اون حتی حاضر نبود بهم نگاه کنه. مادرم یک پسر میخواست چون از قبل دوتا دختر داشت! و روی همه ما اسم گل‌ها رو گذاشته بود. اسم من رو دیزی گذاشت به معنی گلی که اغلب یا چیده میشه یا زیر پا له میشه. هیچکس کس من رو نمیخواست چون قلب من بیمار بود بود و همیشه توی دست و پای وقیح بودم. من بارها مردم. تقریباً ۸ بار! دکترها قلب مریضم رو بیشتر از چیزی که میتونست مجبور به زندگی کرده بودن. اما چیزی که من رو آزار میداد این نبود، رفتار خانواده‌ام بود. هر کس از بیرون به ما نگاه می‌کرد توی نگاه اول میتونست بفهمه اینها من رو نمیخوام. همه چیز تا اینکه من راز بزرگی رو فهمیدم رازی که همه چیز رو تغییر میداد. با این راز میتونستم مجبورشون کنم طوری که می‌خوام رفتار کنن یا زندگیشون رو از هم بپاشم.

نویسنده کتاب دیزی دارکر

در این بخش از معرفی کتاب دیزی دارکر به نویسنده این رمان می‌پردازیم. آلیس فینی از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز، اهل بریتانیا است که قبل از روی آوردن به داستان نویسی، گزارشگر و خبرنگار بخش سرگرمی و هنری بی بی سی بود. اولین اثر او رمانی به اسم “گاهی دروغ می‌گویم” بود که در سال 2017 منتشر شد و به موفقیت بزرگی دست یافت و به بسیاری از زبان‌ها ترجمه شد. آلیس فینی اکنون با خانواده‌اش در حومه شهر دوون زندگی می‌کند. دیزی دارکر پنجمین رمان اوست. فیلم‌هایی توسط نتفیلکس اقتباس از کتاب‌های فینی ساخته شده است.

آدرس اینستاگرام و توئیتر آلیس فینی: @alicewriterland

سایت شخصی آلیس فینی: www.alicefeeney.com

بهترین ترجمه کتاب دیزی دارکر

این کتاب برای اولین بار در ایران توسط سونیا سینگ از مترجمان جوان و موفق این روزها ترجمه شده است که توسط انتشارات کتاب مجازی به چاپ رسیده است. این ترجمه دارای ترجمه روان و ساده است که از طرف کتاب تیک در پست معرفی کتاب دیزی دارکر پیشنهاد می‌شود. بخشی از ترجمه خانم سینگ:

پدرم زیر پیانو افتاده. یک لیوان خالی در دست چپش دارد. چوب راهنمایش دو تکه شده و با یک روبان قرمز به دست راستش بسته شده است. چشمانش بازند و ظاهراً خون  استفراغ کرده است. بدنم بی‌حس می‌شود، ضعف بدنم را فرا میگیرد و گیج میشوم. تنها از یک چیز مطمئنم، پدرم مرده است.

این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود

دیزی دارکر رمانی رازآلود است که هر خط آن سوالی جدید در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند، با توجه به اینکه ژانر کتاب دیزی دارکر معمایی و جنایی است برای کسانی که به این ژانر ها علاقه دارند پیشنهاد می‌شود مخصوصا برای کسانی که کتاب‌های ما دروغگو بودیم، در جستجوی آلاسکا، سنگ کاغذ قیجی و درون آب را دوست داشتند.

نظر منتقدین درباره رمان دیزی دارکر

 • «رمانی با هزاران پیچ و تاب و اسراری شگفت انگیز… آلیس فینی نویسنده‌ای است که حتماً باید دنبالش کنید.»
 • «دیزی دارکر هوشمندانه، قانع کننده، گیج کننده و کاملاً دلچسب است.»
 • «باهوش، شوم، کلاستروفوبیک، فریبنده و کاملا قانع کننده. از همان جمله اول کاملاً درگیر بودم.»
 • «دیزی پر پیچ و خم است، مملو از فضای غم انگیز است، و چه چیز سرگرم کننده تر از تماشای یک خانواده که یکدیگر را تکه تکه می کنند؟ مانند کریسمس در ماه اوت است.»

سخن پایانی درباره معرفی کتاب دیزی دارکر

دیزی دارکر از جدیدترین رمان‌های ژانر جنایی و معمایی است که این روزها طرفداران زیادی پیدا  کرده است به همین دلیل در این پست قصد داشتیم به نقد و معرفی کتاب دیزی دارکر بپردازیم. توصیه می‌کنیم حتما این کتاب را مطالعه کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *